Koupelna jako oáza klidu a odpočinku

spot_img

Není lepší pocit, jak se po dlouhém dni v práci zavřít v koupelně a dopřát si pár chvil jen pro sebe. Byla by škoda, kdybychom rychle vybavili jen to nejnutnější a nevyužili potenciál, který nám koupelna poskytuje.

Aby se nám v koupelně dobře relaxovalo a mohli jsme si dopřát trochu domácího wellnessu, je zapotřebí vytvořit si prostředí, ve kterém se budeme cítit harmonicky. Proto se při zařizování koupelny neomezujte jen na to nejnutnější vybavení.

Hřejivé dřevo
Do koupelny zpravidla vybíráme materiály, jako například keramiku, nerez, sklo či cementovou stěrku, které skvěle odolávají vodě. Ovšem samotné působí velmi stroze a chladně. Na tomto místě se nám nebude chtít příliš dlouho zůstávat. Skvělý způsob, jak vytvořit z koupelny hřejivou oázu, jsou detaily a doplňky ze dřeva. Dřevěné stojany, koše na prádlo, úložné boxy, ale také bambusové kartáče na tělo či polička na vanu, to vše udělá v prostoru velké změny. Když to ještě doplníme textilem a drobnostmi v pastelových odstínech, získáme mimořádně příjemné prostředí pro relaxaci.

Textil vytváří domov
Ručníky, osušky, ale také předložky nebo sprchové závěsy jsou v koupelně hlavním zdrojem útulnosti. Kromě již zmiňovaných pastelových odstínů si můžeme pomoci i zajímavými motivy. Za závěsem napodobujícím exotické květiny si budeme připadat jako u vodopádu na některém z tropických ostrovů. Motiv Buddhy nebo mandaly zase navodí zenový klid, a tak se můžeme nerušeně oddávat meditaci. V obou případech bude zajímavé, když celkový dojem doplníme přírodní dekorací v podobě pěkných kamínků, které jsme našli na procházce nebo si je přivezli z dovolené.

Pořádek a harmonie
Určitě by se nám těžko podařilo naladit na vlnu relaxu, kdyby se kolem nás povalovaly neuklizené věci. Udržet pořádek v koupelně je obzvlášť složité, ale o to více důležité, protože jde většinou o malou místnost. Proto je dobré si kromě praktických skříněk do koupelny pořídit různé boxy, lavice nebo židle s vnitřním prostorem či úložné vaky a koše. Když to bude navíc spolu dokonale ladit, budeme mít z výsledku dvojnásobnou radost. Harmonické prostředí navíc znásobí také účinek naší relaxace.

New bathroom in a new style in grey

Zkrášlující prvky
Koupelnu si můžeme zařídit spoustou věcí, které působí jako dekorace, ale zároveň plní praktickou funkci. Ať už jsou to doplňky v podobě kelímků na kartáčky, dávkovačů mýdla, nebo košíky na kosmetiku či židle na odkládání ručníků, všechny tyto kousky dodají výslednému efektu tečku dokonalosti. Krásně také vypadají pěkné designové obaly s krémy, solí do koupele či parfémy. Nebojte se k této místnosti přistupovat jako ke každé jiné. Pokud máte v koupelně okno, můžete použít jako dekoraci dokonce i pokojové rostliny, které mají rády vzdušnou vlhkost. Samotné chvíle relaxu si pak nezapomeňte zpříjemnit svíčkami a aromalampou s vonnými oleji. Odteď už budete odcházet ze své koupelny jako znovuzrození!

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora