Bydlení ve výhodné radovce nabízí nová čtvrť

spot_img

Liptovský Mikuláš je důležitý bod na cestě mnoha rekreantů, vzhledem k výhodné poloze v liptovském regionu zaručuje dobrou dostupnost k populárním cílům zimní i letní rekreace. Kromě kapacit dovolených v něm však vyrůstají i nemovitosti určené pro celoroční pobyt, přinášející výhody života v blízkosti turistických atrakcí a zejména každodenní pěkné výhledy na okolní liptovskou krajinu.

Zastavěné území sídla výrazněji rozšiřuje projekt Stošice s více typy bydlení. K rodinným domům IBV Stošice a bytovým objektům Stošice-Podhorany, které realizují společnosti seskupené pod ODEKO Development s.r.o., se přidává další, tentokrát komorní stavební aktivita označená jako Stošice Radovka.

Kompletně nová čtvrť vzniká na východě Liptovského Mikuláše v původně nezastavěné oblasti. Na západě protéká potok Okoličianka a za ním leží městská část a největší sídliště ve městě Podbreziny poskytující dobrou občanskou vybavenost, na východní straně najdeme řídkou nízkopodlažní a převážně rezidenční strukturu části Stošice.

VÝHODNÁ „ŘADOVKA“

Jak název napovídá, Stošice Radovka sestává z vedle sebe seřazených rodinných domů, celkem pěti, dvoupodlažních se čtyřmi obytnými místnostmi. K pozitivům tohoto způsobu organizace patří poměrně dobrá úroveň soukromí i menší energetická náročnost, kterou dokáže kompaktní zástavba zajistit. Uliční průčelí směřuje na sever, zahradní se otevírá výhodně na jih.

A scenic view from inside of weekend cottage by the riverside

Vizualizace zobrazují vcelku vkusnou architekturu, přečnívající vrchní hmota ukončená jednoduchou pultovou střechou funguje jako estetický a také funkční prvek návrhu, chrání před povětrnostními vlivy. Zamýšlený efekt hmotového řešení podporuje materiálová úprava fasád, členěná v přízemí s provětrávanou dřevoplastovou fasádou a vrchní patro celé v bílé.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora