22. února se uskuteční zelená konference GREEN BUILDING 2022

spot_img

Státy V4 opět spojují síly, aby se popasovaly s další výzvou. Tou je trvale udržitelná výstavba, která vyžaduje hledání různých inovativních postupů a řešení, jak stavět zdravě a šetrně. Odpovědi na tyto otázky má přinést mezinárodní konference, která se uskuteční 22. února.

Premiérový ročník „zeleného“ akce
Den, kdy se v datu objeví 5 dvojek, bude ve státech V4 patřit udržitelné výstavbě. Touto problematikou se bude zabývat celá konference GREEN BUILDING 2022, kterou pořádá Česká rada pro šetrné budovy. Její zástupci se spolu se zástupci zbývajících zelených rad ve státech V4 zúčastní online akce, na které budou diskutovat o řešeních vedoucích k podpoře trvale udržitelné výstavby. Konference tohoto druhu se v našem regionu uskuteční vůbec poprvé, přičemž premiérový ročník by se mohl stát základním stavebním kamenem užší spolupráce mezi čtveřicí rad pro zelené, resp. pro šetrné budovy.

Top tématem je „Přechod k udržitelnosti“
Už název napovídá, jakým tématům se bude konference věnovat. Tou hlavní bude „Přechod k udržitelnosti“, což potvrzuje i samotný podtitul akce. Jeho účastníci se budou snažit prezentovat různé nové i osvědčené postupy, metody a řešení, jejichž cílem je reagovat na výzvy spojené s klimatickými změnami. Účastníci budou zároveň diskutovat o tom, jak se přizpůsobit stoupajícím nárokům na šetrnější výstavbu či obnovu budov, které vyplývají ze Zelené dohody pro Evropu (Green Deal).

Country house with solar panels on the roof and a terrace and swimming pool.

Akce s pestrým odborným obsazením
O postupech, jak stavět zdravěji a šetrněji, budou diskutovat přední odborníci z oblasti stavebnictví a developmentu. Chybět nebudou ani zástupci vlivných institucí z oblasti energetiky či představitelé investičních skupin, které sehrají při financování udržitelné výstavby klíčovou roli. Program začne přednáškou ředitele institutu International WELL Building Institute, pod jehož záštitou se premiérový ročník organizuje. Následně vystoupí další experti na udržitelnou výstavbu, po kterých přijde závěr věnovaný velké online diskusi. Ta na rozdíl od předem nahraných přednášek proběhne živě, byť jen virtuálně.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora