Objem investic do komerčních nemovitostí loni překročil 770 milionů

spot_img

Domácí realitní trh je stále přitažlivý pro domácí i zahraniční investory. Svědčí o tom i celkový loňský objem investic do komerčních nemovitostí a celkový počet transakcí, které byly v uplynulých 12 měsících na Slovensku zrealizovány.

Objem investic překročil 770 milionů. €
Rok 2021 byl z hlediska výše investic do komerčních nemovitostí na Slovensku jeden z nejlepších za poslední období. Navzdory nejistotě způsobené přetrvávající epidemickou situací byli investoři při chuti ještě více než v roce 2019, který rovněž patřil mezi lepší. Podle čísel společnosti Cushman & Wakefield se celkový objem investic do komerčních nemovitostí v ČR za loňský rok dostal na úroveň 775 milionů. €.

Meziročně vzrostl i počet transakcí
Dosáhnout takového objemu investic se podařilo zejména díky transakcím zrealizovaným během 1. pololetí. Těch bylo sice pouze 9, což je méně než v následujících 6 měsících, ale jejich celková hodnota dosáhla až 552 milionů. €. Zbývajících 223 milionů. € bylo proinvestováno během 2. pololetí, kdy se uzavřelo celkem 12 transakcí. Za celý rok se zrealizovalo 21 transakcí, což je o 5 více než v roce 2020.

A woman is working from a home office. A woman is taking a break from work.

Nejvíce investic směřovalo do retailu
Právě retail je sektor, do kterého šlo během loňského roku nejvíc peněz. Investoři v tomto sektoru dohromady proinvestovali až 330 milionů. €. Skvělý výsledek mají na kontě i průmyslové nemovitosti, do kterých bylo v roce 2021 proinvestováno 289 milionů. €. Jedná se o nejvyšší objem investic do tohoto typu nemovitostí v historii. 3. místo v žebříčku se ušlo kancelářskému sektoru, do kterého loni investoři \“nalili\“ celkem 105 milionů. €. Zbývajících 51 milionů. € směřovalo do hotelů, resp. ubytovacích zařízení.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora