Další výrazná stavba v centru přinese i nadstandardní byty

spot_img

Ve výhodných centrálních pozicích v Žilině se za poslední roky vybudovalo několik zapamatovatelných developerských projektů. Výborným umístěním se může pochlubit i Rezidence Kolečko od společnosti ADMA GROUP, s.r.o., další zajímavá realizace, kterou blíže poznáme v dnešním příspěvku.

Výstavba objektu s polyfunkční náplní probíhá přímo ve Starém Městě na Hálkové ulici, opravdu na skok od slavného Mariánského náměstí. V pěší dostupnosti se tak přirozeně nachází docela bohatá nabídka vybavenosti, která bude zanedlouho ještě rozšířena. Realizovaná stavba totiž zohledňuje potenciál lokality a spolu s pestrým výběrem 31 bytů, přinese do tohoto opravdu městského prostředí také 1460 m² určených pro ambulance a jiné provozy.

Walkway leading along the new colorful cmplex of apartment buildings, Gdansk, Poland

Z konceptu jsou pochopitelně zjevné snahy o plnohodnotné využití lukrativních čtverečních metrů a hledání vhodného architektonického projevu v různorodé centrální zástavbě.

Hmoty postupně gradují směrem od hranic pozemku, přičemž Rezidence Kolečko dosáhne nejvýše 7 pater. I když v poměru k celkové rozloze nemovitosti představuje uliční průčelí jen malou plochu z celkové rozlohy fasád, vzhledem ke svému rozmanitému tvarosloví bude určitě fungovat jako výrazná součást i v případě architektonicky poměrně pestré Hálkové ulice. Do ní bude orientována nebytová sekce komplexu, zbylé dvě jsou vyhrazeny bydlení a jejich rozdílnost víceméně prozradí odlišné výrazové prostředky. Podle dostupných vizualizací by měly být použity docela atraktivní materiály.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora