3 tipy, jak pracovat s černou barvou v interiéru

spot_img

Na první pohled se může zdát, že černá je jen pro odvážlivce, ale opak je pravdou. Dramatičnost černé barvy si může dovolit každý, podstatné je vědět, jak ji správně zakomponovat do interiéru.

Polovina srpna je pomalu za námi a dny se nám postupně zkracují. Ani se nenadějeme a za chvíli je zde podzim, který s sebou přináší nové barevné kombinace nejen v našem šatníku, ale také v interiéru.

Když se řekne černá barva, nemusíte si hned představovat tmavé pokoje od vrchu až po spodek. Aktuální trendy přinášejí různé možnosti, které mohou přivést do vašeho bydlení například i barevný závan písčitých dun.

Vyvažte černou
Hodně černé barvy může mít negativní až depresivní účinek či působit stísněně, a to přece nechceme. Ideálním způsobem je nalézt k ní partnera, se kterým bude doslova vytvářet rovnováhu jako jin a jang. Když se podíváme na celou škálu odstínů a zastavíme se u neutrálních barev, jako jsou bílá, béžová, karamelová či kávová, víme s jistotou říci, že jsme zvolili správně.

Dodají prostoru nádech a jsou lehce kombinovatelné. Pokud si netroufáte na celou černou stěnu, namalujte si touto barvou jen dveře, přidejte pár tmavých doplňků a zbytek věnujte neutrálním odstínům. V barevnosti je hravost vždy dovolena.

Vytvořte kontrast s nábytkem
Při volbě čalouněného nábytku berte ohled na barvu stěn, podlahy či závěsy. Vyhněte se použití černého čalounění nebo závěsů u tmavé stěny. Pokud nechcete, aby váš pokoj působil jednotvárně, využijte černou ke kontrastování prostoru. Jako základ zvolte nábytek ze dřeva v různých odstínech hnědé a bílé stěny.

Doplňky v naturálních tónech to umíte cele vyladit a černou barvou rozbít. Ať už zvolíte dřevěný stůl s černýma nohama, tmavý koberec, odkládací stolek nebo trendy prostírání na stůl, ve všech případech vám ve finále prostor vezme dech. A na závěr si už jen řeknete – vau to je ono!

Large and luxurious interiors of a modern living room in 3d. Digitally generated image of a fully furnished living room.

Dodejte prostoru eleganci
Ložnice je místo, kde byste se měli cítit královsky. Nezávisí na tom, jaký styl preferujete, dokonce nemusíte hned sáhnout po „glamour looku“. Pokud vás fascinuje boho či venkovský design, stačí změnit pár detailů, aby pokoj působil klidně, bohémsky a zároveň elegantně.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora