5 tipů, jak si vybrat správnou sedačku

spot_img

Každý by měl mít doma své místo odpočinku, kde se vždy s láskou uloží a bude si užívat harmonie svého domova. Ideálním prostředkem k tomu je pohodlná sedačka, která splní všechna vaše očekávání. Jak si však vybrat tu pravou pro vás? Nechte se inspirovat.

Pokud toužíte po sedačce, kterou vám bude závidět každá návštěva, pomůže vám určit si, jaké funkce by malá splňovat a hlavně co od ní očekáváte. Může se stát, že s tím nemáte zkušenost či naopak jste dost nerozhodní. To ovšem není žádný problém. Stačí, když si uděláte čas na promyšlení a díky těmto tipům zjistíte, jaká správná sedací souprava je ta vaše.

 1. Možnosti prostoru
  Pro začátek je důležité změřit místnost, ve které bude sedačka umístěna. Myslete však na to, že v prostoru bude další nábytek, kterému ji musíte přizpůsobit. V současnosti si umíte navíc vybrat, na jakou stranu chcete dát roh nebo prodlouženou část, na kterou si bez problémů vyložíte nohy.
 2. Tvar sedačky
  Aktuální portfolio nabízí unikátní kousky, ale také tradiční sedačky ve tvaru L, U a I. Pávě proto je pro začátek důležité vědět, s jakým prostorem pracujete. Na druhé straně rozhoduje také to, kolik lidí budete hostit. Pokud bydlíte s partnerem, zřejmě vám postačí sedací souprava ve tvaru L doplněná zajímavým křeslem nebo lenoškou. Naopak, pokud jste větší rodina, často pořádáte párty nebo vám to umožňuje prostor, sáhněte po sedačce ve tvaru U.
 3. Funkčnost vs. vizuálnost
  Vizuální stránka sedací soupravy je sice důležitá, ale je to poprvé druhořadé. Když se do ní uložíte, měli byste se cítit jako na obláčku. Při výběru v prodejně si sedněte, opřete se o ni a budete-li se cítit komfortně, z části máte vyhráno.

Sedací soupravy umíte využít více než k sezení. Určitě uvítáte možnost rozkladu na lůžko či odkládací prostor, kterého jak se říká – nikdy není dost. V tom případě byste ušetřili na dalších zbytečných skříňkách či komodách v prostoru.

Full length of healthy woman exercising at home watching online video on laptop. Beautiful female in sports wear doing yoga.
 1. Pohodlný materiál
  Vliv životního prostředí a otázka ekologie se výrazně dotkla i oblasti nábytku. Lidé stále méně volí kožené varianty a raději je nahradí eko kůží. Mnohem vkusněji však působí látky, které jsou snadno udržitelné. Absolutním luxusem, kterým vytvoříte „glamour look“ je samet. Působí sofistikovaně a sedačka v tomto materiálu se stane šperkem celé místnosti.
- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora