Pokud jsi bohém, toto je bydlení pro tebe

spot_img

V těle každého bohéma teče nespoutaná krev, vyznávající vnitřní svobodu, ať už je singl nebo zadaný.

Jeho kreativní duše nechává za sebou stopy, které pochopí jen člověk jeho srdci blízký. Vyznává BOHO styl, který můžeme vidět nejen ve stylu oblékání, ale také bydlení. Patříte mezi ně? Pokud ne, nevadí, přesto si můžete zařídit bydlení v tomto svobodném stylu.

Bohémský styl se vyznačuje volností a střídá se v něm několik prvků, ať už folku, hippies, orientu až po retro. Míchají se v něm různé materiály, vzory i odstíny a ve finále odráží duši svého majitele. I když je základním heslem tohoto stylu kombinovat, má svá vlastní pravidla. Inspirujte se a uvidíte, že BOHO umíte přinést nejen do svého interiéru, ale i exteriéru.

Přírodní materiály
Útulnost je základním předpokladem spokojeného bydlení. Samozřejmě, každý si pod tímto pojmem představuje to své pohodlí. BOHO styl je odrazem návratu k přírodě. Naleznete v něm prvky dřeva v podobě stolku, různých skříněk, poliček nebo rámů obrazů.

Proutěné kousky bezpodmínečně k BOHO patří a umíte je využít, ať už jako samotný nábytek nebo originální doplňky. Příjemný materiál potěší každého ai zde má své místo. Probudit se ve lněných nebo hedvábných textiliích je k nezaplacení.

Barvy a vzory
V tomto směru je to primárně o vašich preferencích. Pokud se však na to podíváme komplexněji, tak jsou vítány všechny jemné naturální tóny, ale i sytější odstíny hnědé, oranžové, červené či zelené. Znaky přírody jsou ponechány iv tomto směru – takže aztécké vzory, listy, případně nepravidelné geometrické tvary.

Hlavně nechte kreativitě prostor, kombinujte a výsledkem bude vaše usměvavá tvář. V obou prvcích si umíte vyhrát na textiliích ložního prádla, polštářů, závěsů nebo na kobercích, či třeba i obrazech.

Na detailech záleží
A to v každé části vašeho příbytku. V kuchyni vás potěší jutové podložky pod talíře, dřevěný žebřík jako držák na zrcadlo či barevné prostírání z keramiky. Ze stejného materiálu vám nesmí na stolech či komodách, v obýváku nebo ložnici, chybět vázy.

Young beautiful couple drinking coffee in the morning while having a romantic moment at home

Můžete je zkrášlit sušenými stébly vysoké trávy, které najdete také na louce za domem. Pokud však takové možnosti nemáte, nezoufejte. V současnosti je umíte koupit iv obchodě. Pokud máte rádi originalitu zpestřete svůj interiér závěsnými košíčky na květiny, které si umíte vyrobit i sami.

Ráj na vlastní terase
Bohémský styl umíte přenést i do exteriéru vašeho domova, nezáleží na tom, jestli bydlíte v domě nebo bytě. Zásadní je pohodlné sezení, které je ideální vytvořit formou palet nebo nábytku z umělého ratanu popřípadě dřeva.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora