Kouzlo venkovského bydlení. Jaké jsou jeho typické prvky?

spot_img

Vytvořit si ve svém příbytku teplo domova je cílem každé domácnosti, která touží po klidu a harmonii. Venkovský styl bydlení tyto potřeby jednoznačně splňuje.

Samozřejmě, není to jen o materiálních věcech, ale také o tom, jaké pocity do domácnosti vnášíme, jak se o ni staráme, a jaké prostředí si v ní vytváříme. Vkusný nábytek je však první krok na cestě za vysněným domovem. Tento styl je vhodný primárně do domu či na chalupu, ale toužíte-li vlastnit byt v takovém zařízení, žádné meze se nekladou. Pokud máte rádi venkov a nejste zastáncem naprosté modernosti, nechte se inspirovat.

Hlavní heslo – přírodní materiály
Úkolem venkovského stylu je přinést do domova naturálnost, poklady přírody a doplňky, které budou se zařízením harmonicky ladit. Základním materiálem nábytku, ať už do kuchyně, obývacího pokoje nebo ložnice, je jednoznačně dřevo. Dokonce to platí iv rámci podlahy. Záleží už na vaší preferencí, jakou barvu zvolíte. Nejžádanějšími jsou jednoznačně hnědé nebo bílé odstíny. Důležité je, aby ve výsledku vše spolu designově hrálo. Doplňkovým materiálem je textil.

Unikátní kousek vs. jednoduchost
Obecně můžeme brát venkovský styl za tradiční. Ale mísí se v něm i prvky vintage či retro stylu, dokonce závisí i na tom, na jaký venkov se chceme orientovat, ať už slovenský, anglický, severský nebo americký. Nábytkovými sestavami nikdy nic nezkazíme, ale pokud máte odvahu na unikátnější designové kousky – komoda ve výrazném barevném, ale i vizuálním designu je to pravé. Případně sáhněte po modernějším svítidle, které vašemu venkovskému bydlení dodá šmrnc.

Jednoduché textilie
Polštáře a deky nebo hrubší přikrývky dokonale doplňují každý interiér ložnice, obývacího pokoje, ale i dětského či pokoj pro hosty. Klidně můžete sáhnout i po huňatějších kobercích a nestárnoucí klasice – závěsech. Venkov miluje barvy jako zelená, hnědá, bílá či různé naturální nebo zemité odstíny. Nepohrdne ani jemnou červenou či růžovou. V případě, že máte rádi hravost, neuškodí tomuto interiéru ani různé kárované nebo květinové vzory.

Winter Concept Living Room with Snow View. 3d Render

Doplňků není nikdy dost
Finální vizuál prostoru dotváří právě různé doplňky, které když stylově sladíte, vytvoří příjemný dojem. Dokonce si je můžete dovolit i ve větším počtu, pokud dodržíte jednotnost odstínů a designu. V každém venkovském stylu by neměly chybět fotografie svých nejbližších, různé obaly na květináče, zajímavé prostírání se lněnými ubrusy či proutěné nebo závěsné košíky. V kuchyni jistě využijete upcyklované nádoby ze zavařenin v podobě vázy nebo plechové nádobky pro uložení příborů.

Živé květiny
Chcete-li do své domácnosti přivést trochu života a zeleně, ideálním způsobem je pořídit si živé květiny, bylinky a rostliny, které vám každý den budou dělat radost. Portfolio květináčů a květináčů je aktuálně velmi široké a umíte zvolit hned několik možností umístění rostlin, ať už klasicky na parapetu nebo zavěsit do vzduchu. Inspirovat se můžete také vertikální zahradou, která se hodí nejen do interiéru, ale i exteriéru domova.

Více zajímavostí a rad naleznete na blogu Möbelix.


Nábytek můžete pořídit masivní, který vydrží desítky let, nebo levnější, který nabízí např. IKEA. Obojí druhu nábytku naleznete na Livli.cz


- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora