Vyzdobte svůj interiér. Jaké styly závěsů jsou letos IN?

spot_img

Pokud sdílíte názor, že ,,závěsy patří do starého železa“, mýlíte se. Designéři vědí, proč mají své čestné místo v interiéru. Inspirujte se i vy aktuálními trendy a dejte nový nádech své domácnosti.

Plánování renovace interiéru je velká zábava. Máme kopec možností, jak ho oživit, ale v některých fázích víme i ušetřit, ať už na čase nebo po finanční stránce. Pokud chceme investovat do stínění, závěsy jsou ta správná volba. Ptáte se proč? Jsou nejrychlejší a cenově nejdostupnější možností. Fanoušci tohoto nestárnoucího trendu využívají závěsy hned z několika důvodů – kombinace praktičnosti a estetiky. Automaticky regulují přirozené světlo a udržují teplo v naší domácnosti. Dotváří výsledný dojem celého interiéru, dávají prostoru zajímavou energii a mají sílu navodit harmonii v místnosti. Pokud je doma ještě nemáte, měli byste to změnit.

Svůdná průhlednost

Právě takové jsou transparentní závěsy, doslova lehké jako vánek. Průhledné závěsy zdobí interiéry již dlouhá léta. Máte-li malé pokoje nebo okna orientovaná na sever, jsou skvělým řešením. Udržují rovnováhu světla a vzduchu v prostoru. Letos jsou trendy pastelové barvy, ale ani s výraznou žlutou nic nezkazíte. Dodávají prostoru čistotu a svěžest.

Bez světla

Přesným opakem průhledných závěsů jsou stínící, které mají zcela jinou strukturu. Jsou vyrobeny z hustých tkanin, přes které neprojde ani jeden paprsek slunce. Pokud upřednostňujete tmavé místnosti nebo úplnou tmu, tento typ je pro vás ten pravý. Lidé si je vybírají primárně do ložnice, aby měli svůj klid a cítili se bezpečně. Místnosti, kde jsou okna orientovaná na jih, tyto šikovné závěsy rády přivítají. Barevné trendy pro daný typ stínění jsou světle růžová, hořčicová, modrá nebo mátově zelená.

Ve spojení s přírodou

Rok 2021 je všeobecně znám, jako návrat k přírodě, ať už po materiální nebo barevné stránce. Není tomu jinak ani v případě závěsů. Přírodní materiály jsou velmi žádané v podobě husté bavlny, lehkého lnu, ale i měkkého zářivého hedvábí. Tóny země představují hru barev, volnost a zároveň teplo domova, kterou s sebou tyto unikáty přinášejí. V nabídce jsou tradiční odstíny bílé, krémové či šedé. Najdete tam však také top barvy letošního roku, jako cihlová, zelená či odstíny rzi.

Vzory na tisíc způsobů
Textilie se vzorovanými materiály si našly prostor v interiérovém designu i letos. Základní pravidlo – kreativitě se meze nekladou. Nemusíte se divit, pokud natrefíte na geometrické vzory, přírodní motivy v podání různých listů, hlavně z palmového stromu, ale také jemné květinové potisky. V tomto případě je třeba si dát pozor na kombinování s ostatními doplňky, aby to všechno spolu hrálo, barevně ladilo a vytvořilo výsledný „wow“ efekt.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora