Máte doma spoustu věcí, které nenašly své místo? Máme pro vás řešení!

spot_img

Zařizujete bydlení a obáváte se, že nebudete mít dostatek prostoru pro uložení věcí? Nebo už u vás tento problém nastal? Nevadí, poradíme vám, jak to vyřešit.

Pokud rekonstruujete byt nebo zařizujete novostavbu, je vždy třeba myslet na dostatek úložných prostor. V závislosti na velikosti a rozvržení dispozice zvažte samostatnou šatnu, komoru nebo spíž. Když to rozměry bytu neumožňují, zvolte vestavěné skříně na míru v předsíni, ložnici, případně v dětském pokoji. Dimenzujte je pokud možno na celou plochu stěny včetně výšky. Máte-li vyšší stropy, neváhejte a vytvořte si například i úložné patro. Pokud jste vyčerpali všechny tyto varianty a stále vám chybí místo pro ukládání věcí, nezoufejte. Existují další možnosti!

Náš tip: Vestavěné skříně na míru nejsou nejlevnější položkou. Chcete-li ušetřit, zvolte otevřené regály, které zakryjete závěsem.

Nápadité nábytkové řešení
Úložné prostory navržené na míru jsou zpravidla ty nejpraktičtější. Nejsou však pro každého. Nastává čas poohlédnout se po pomocnících v běžné obchodní síti. I zde platí snaha využít co nejvíce prostorů na stěnách, zejména v menších interiérech.

Pořiďte si otevřené police, nástěnné regály, skříňky s dvířky – zkrátka to, co nejvíce vyhovuje vašemu vkusu i peněžence. Uzavřené prostory jsou samozřejmě méně náročné na údržbu a interiér s nimi působí uklizeným dojmem. Avšak bývají dražší.

Když už nezbývá nic jiného, ​​než zastavit podlahu, opět dejte přednost nábytku, který co nejvíce využívá vertikální rozměr. V menších bytech s otevřenou dispozicí můžete využít například oboustranné regály, které v prostoru plní i funkci dělící stěny, například mezi jídelním koutem a obývací částí.

Náš tip: Prosklené vitríny jsou ideálním pomocníkem do obývacího pokoje, jídelny či kuchyně. Poskytnou dostatek místa, můžete v nich vystavit porcelán po babičce, zároveň však nebudete otrokem utírání prachu.

Pořádek rychle a designově
Kopa rozházených hraček, hromada pletení a dalších pomůcek pro kreativní činnosti nebo sezónní dekorativní polštářky? Kvůli těmto věcem nemusíte hned kupovat novou komodu či skříň.

Closeup shot of an unrecognisable businesswoman checking her wristwatch while writing notes in an office

K úklidu dětských pokladů stačí látkový vak na prádlo nebo box na kolečkách, klubíčka vlny nebo časopisy schováte do půvabných košů a textilní doplňky v okamžiku zmizí v lavici či taburetu s úložným prostorem. Výrobky určené pro doplňkové ukládání jsou zkrátka k nezaplacení a správně zvolené navíc dodávají interiéru šmrnc.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora